پانزدهمین کارگاه سخنرانی و فن بیان

 

گزارش پانزدهمین کارگاه فن بیان و سخنرانی

 

طبق هماهنگی هایی که انجام شده بود این کارگاه در روز ۴شنبه، ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ در محل موسسه آشنا برگزار شد. طبق روال همیشه برای شرکت کنندگان که حول و حوش ۲۲، ۲۳ نفر بودند از روز قبل و روزهای قبل هم، ۶ تا فایل آموزش ویدئویی که تعهد شده بود و وعده داده شده بود، ارسال شد. هم آدرس و لوکیشن موسسه آشنا برای برگزاری این روی رویداد ارسال شد.

روز چهارشنبه یکی دو تا از شرکت کنندگان، حتی از نیم ساعت ، ۴۵ دقیقه زودتر از این که کلاس شروع شود تشریف آورده بودند که یک گپ دوستانه ای هم با استاد انصاری داشتند

و بعد از آن، کم کم دوستان به ترتیب اضافه شدند تا این که راس ساعت ۴ طبق وعده ای که داده شده بود کلاس شروع شد، تقریبا راس ساعت ۴ نصف عزیزان تشریف آورده بودند و طی ۱۰ دقیقه و ۱۵ دقیقه آینده، کلاس به نهایت ظرفیت خودش رسید ولی چند تا از دوستان حول حوش دو سه نفر طی نیم ساعت، ۴۵ دقیقه آینده به جمع ما اضافه شدند.

روال بر این هست، اول جلسه که شروع می شود از دوستان نظرخواهی می شود که اگر این کلاس تمام شده باشد و شما رضایت داشته باشید از این کلاس، در انتهای کلاس اگر با شما مصاحبه کنند دلیل رضایت شما چی هست؟ چی یادگرفته باشید، راضی هستید از این کارگاه؟

یک چند دقیقه ای راجب این صحبت شد و دوستان نظر خودشون را گفتند.

کارگاه شروع شد و خوشبختانه تمام نظری که دوستان داشتند و آن مسائلی که دوست داشتند یاد بگیرند در بحث ها گنجاده شده بود و در این کارگاه در موردش صحبت شده بود.

بعد از این که کارگاه طبق روال خودش جلو رفت، در پارت اول و سانس اول برگزاری رویداد، یک تمرینی انجام شد، تمرین سخنرانی در مقابل دوربین، دو به دو دوستان با همدیگر گروه تشکیل دادند و هرشخص با دوربین طرف مقابل از خودش فیلم می گرفت و ۳دقیقه در رابطه با مسائلی که دوست داشتند صحبت می کردند و بعد از آن ازشون خواسته شد که فکر کنند به نقاط ضعف و قوت شون تا این که خودشان را آنالیز کنند و ببینند از اون مسائلی که گفته شد

 

 

 

: از اهمیت ارتباط چشمی از اهمیت این که مطلبمون را چطوری بیان کنیم و دسته بندی کنیم را بتوانند در مورد خودشان آنالیز کنند، بعد از آن یکی دو تا از دوستان تشریف آوردند برای سخنرانی و سخنرانی یکی دو نفر، بقیه و خود استاد توجه کردند و نقاط ضعف و قوت شان بهشون یادآوری شد.

بعد از آن دوستان تشریف بردند برای پذیرایی

 

و یه پذیرایی، بعد از آن که پذیرایی شدند و تشریف آوردند، دوباره چندتا از دوستان سخنرانی کردند.

بعد برای تقویت صدا، یک آهنگی از محمداصفهانی پخش شد با زیرنویس فارسی که دوستان آن رو بخوانند تا صدایشان تقویت بشود،

 

 

در ادامه چند تکنیک دیگر از تکنیک های تقویت صدا، برای داشتن فن بیان بهتر با دوستان تمرین شد و دوباره مجددا نکاتی گفته شد.

 

بعد از آن هم چند نفر از دوستان مجددا سخنرانی کردند و توسط بقیه دوستانی که تشریف آورده بودند آنالیز شدند و تعدادی از نقاط ضعف و قدرتشون بهشون گفته شد، نکته قابل توجه این بود که مثل تمام کارگاه های قبلی ما دوباره زوج داشتیم در این کارگاه که شرکت کرده بودند ولی این بار با فرزندشون تشریف آورده بودند و جو صمیمی و خودمونی کارگاه را خیلی خانوادگی کرده بودند و من بهشون بسیار تبریک میگم‌ بخاطر این که از الان به فکر پیشرفت نوجوانشون هستند و می دونند چقدر این مهارت ها لازم است و آن ها هم باید این مهارت ها را بیاموزند.

در پایان بعد از این که سخنرانی دوستان تمام شد، نکاتی را دوباره در رابطه با اهمیت فن بیان و سخنرانی یادآوری شد و بعد از آن کارگاه رسما پایان یافت ولی با توجه به این که تعدادی از دوستان سوال داشتند طبق روال حول و حوش نیم ساعت، ۴۵ دقیقه بعد از کارگاه هم، استاد همچنان پاسخگوی دوستان بودند. اگر مسئله ای، ابهامی، سوالی داشتند در رابطه با کارگاه، با آن ها صحبت شد، راهنمایی های لازم انجام شد.

 

در پایان، دوستانی که نیاز داشتند از پیشخوان موسسه، کتاب، محصولات صوتی و تصویری آموزشی را تهیه کردند و به این صورت با رضایت حداکثری این کارگاه هم به کار خودش پایان داد.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *