جلب توجه مخاطب در سخنرانی؛ چرا و چگونه؟

Gaining the audience's attention in the lecture; why and how?

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلب توجه مخاطب در سخنرانی

 

فرنگی ها Attentionرا Payمی کنند، مثل ما نیستند

چاره ای نیست جز اینکه مطلب را با اشاره به فرهنگ و زبان انگلیسی آغار کنیم، ما می گوییم جلب توجه، یا توجه کردن و مبذول داشتن آن؛ خیلی که مته به خشخاش بگذاریم می گوییم عنایت کردن، اما فرنگی ها برای توجه فعل payرا به کار می برند، می دانید یعنی چه؟ یعنی در آن فرهنگ توجه یک امر مقدس و ارزشمند است که بی دلیل خرج چیزی نمی شود، پدیده ای شبیه پول و سرمایه. ما در این متن بررسی کرده ایم که چه طور می توان توجه مخاطب را در سخنرانی، از آن خود کرد، با ما همراه باشید.

 

گردن پایین، سر در گوشی و تجسم عملی عبارت؛ "گوشم با توست"

متنی که از دل برآید، به جان و دل ها می نشیند، پس اجازه دهید صریح و بی پرده پوشی بگوییم، اگر شش دانگ هوش و حواس مخاطب با سخنران نباشد و مخاطب با شما حالت "گوشم با توست"را ایجاد کند، یک جای کار می لنگد، نمی گوییم مقصر صد در صد سخنران است، اما به هر حال یک جای کار ایراد اساسی دارد. برای این که اطمینان کسب کنید سخنرانی را مناسب ارائه می دهید و مشکل از شما نیست، توصیه می کنیم اقدامات زیر را در برنامه داشته باشید.

 

 

طوفانی شروع کنید؛ این کلید برتری است

مهم ترین تکنیکی که سخنران های بزرگ مورد استفاده قرار می دهند، شروع کار با توپ پر است. به عنوان مثال، بیایید نگاهی داشته باشیم به خط ابتدایی یکی از سخنرانی های رونالد ریگان؛

"We stand today at a place of battle, one that 40 years ago saw and felt the worst of war."--

ما امروز در یک کارزار دهشتناک ایستاده ایم، شرایطی که چهل سال پیش دیدیم و با تمام وجود لمس کردیم سخت ترینِ جنگ ها است.

هر چند برای ما کمی عادی است (چون شبانه روز حرف هایی از این دست می شنویم) اما رئیس جمهوری وقت امریکا ملتش را با چنین آغاز هایی میخکوب می کرد.

 

 

جلب توجه مخاطب در سخنرانی

جلب توجه مخاطب در سخنرانی

 

روی احساسات شخصی مخاطب دست بگذارید

همه ی ما نقطه ضعف هایی داریم. بسته به اینکه مخاطب سخنرانی را چه قشری تشکیل می دهد، می توان موضوعات را شناسایی کرد و سخنرانی را با اتکا به آن ها آغاز کرد. فرض کنید قرار است در جمع افرادی صحبت کنید که همه سرمایه دار هستند اما برای یادگیری درباب روابط زناشویی مقابل شما قرار گرفته اند. صحبت از فقر کار به جایی نمی برد، هر چند احساسی است و در جای خود کارکرد دارد، در این جا شما با چه مساله ای آغاز خواهید کرد؟ درست است، با نقطه ضعف اصلی مخاطب.

 

محکم مثل بتن، برنده مثل فولاد

اگر قرار باشد بین زندانیان کهریزک سخنرانی کنید و ادبیات آغازین شما شبیه ارائه در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران باشد، کسی شما را جدی نمی گیرد و به احتمال زیاد شما را دست خواهند انداخت، در نتیجه، محکم باشید مثل بتن و برنده عمل کنید مثل فولاد، ختم روزگار باشید و طوری شروع کنید که قدیمی ترین زندانی آن جا هم نتواند تکان بخورد، با افراطی ترین ادبیات مختص خودشان آغاز کنید. البته، توجه داشته باشید، عکس این مطلب هم وجود دارد، یعنی یک محل آکادمیک می طلبد رفتاری آکادمیک و رسمی را در اوج.

 

اگر فیلم جنگی است، اکشن نمایش دهید و اگر درام است، عشق

موضوع سخنرانی چیست؟ برای نگاه داشتن توجه مخاطب در تمام طول سخنرانی نیاز است گام به گام و هدفمند، محتوای اصلی کار را دنبال کنید. اگر از خط و چارچوب خارج شوید، سخنرانی خراب می شود و در صورت از دست رفتن توجه، بازگرداندن آن، اگر نگوییم نشدنی است، بسیار دشوار خواهد بود. در نتیجه، اگر مخاطب برای اکشن به سخنرانی شما آماده گاه و بیگاه هیجان به خوردش دهید و در صورتی که عشق می خواهد، احساساتش را به آسمان بچسبانید و فوری به مهمان کف دریا کنید.

 

بروید سراغ اصل مطلب

این شاخه و آن شاخه پریدن، تا یک جایی قابل تحمل است، اگر خیلی از این تکنیک استفاده کنید و قصد داشته باشید، با این مسائل مخاطب را برای موضوع اصلی تشنه نگاه دارید، او خودش را با مطلب دیگری سرگرم می کند و سخنرانی شما از موضوعیت جلسه خارج می شود. در نتیجه، خیلی طول ندهید، هم او برای اصل مطلب آمده، هم شما برای همان سخنران لقب گرفته اید، پس درنگ بیش از حد جایز نیست.

در ادامه با ما همراه باشید , جمع بندی نهایی برپایه ی داده های فعلی در ادامه گرداوری شده است.

 

در مطالب بالا جلب توجه مخاطب در سخنرانی تدوین شد و پس از یک مقدمه ی کوتاه، راه یا تکنیک های در اختیار گرفتن هوش و حواس مستمع را بر شمردیم. در این نوشته کار ناتمام قبل را خاتمه می دهیم. به واقع، این دو نوشته روی هم می توانند امکان ارائه ی یک سخنرانی درجه یک را فراهم آورند، به گونه ای که مخاطب چشم از شما برندارد و تا انتها همراه و همگام شما باشد.

 

 

احساس مخاطب را برانگیزید

همین ابتدا بگوییم منظور از احساس، زمینه سازی روحی برای ارائه ی مطلب یا محتوایی است که در زمینه ای خاص طبقه بندی می شود. به عنوان مثال، شاید موضوع نیاز به هیجان داشته باشد، شاید آرامش بخواهد و شاید خیلی چیزهای دیگر. اما لزوم تکیه بر کلیت و کیفیت فضاسازی اهمیت دارد. نکته ی دیگر اینکه، تقریبا همه ی فضاها را همه ی افراد می توانند ایجاد کنند مگر طنز و خنده را، در نتیجه، اگر خیلی دستی بر آتش خنداندن ندارید (بامزه نیستید)، به حوزه ی فوق ورود نکنید، سخنرانی را بیشتر ضعیف می کند و توجه را از شما بر می دارد.

 

 جلب توجه مخاطب در سخنرانی

جلب توجه مخاطب در سخنرانی

کار سخنرانی را مشارکتی و سهامی پیش ببرید

متفکران حوزه ی اجتماع یا همان هایی که Social scientistsنامیده می شوند، بر این باورند که دنبال کردن یک رویداد مشارکتی بسیار ساده تر است از نظاره گر بودن یک روند، هر چه قدر هم جذاب. در بسیاری چرخه ها، داد و ستد کار را پیش می برد و در سخنرانی هم باید همینطور باشد. اگر توجه می خواهیم، باید راهی پیدا کنیم که مخاطب موضوع و روند سخنرانی را مساله ی شخصی خود بداند و با ما در ساختن و ارتقای آن سهیم باشد.

اجازه دهید از استاد سخنرانی، رهبر آلمان نازی مثال بیاوریم، او در پیشاپیش ارتش فریاد می زد "Sieg"  و رزم آورانش پاسخ می دادند "Heil"و دستانشان را به شیوه ای که قرار داد شده بود بالا می آوردند. یا به مراسم مذهبی کلیسا نگاهی داشته باشید، همه با هم آواز می خوانند و کشیش با پرسش هایی مخاطبین را به جایی که نشسته اند میخ می کند. این همان هنر درگیر سازی مخاطب به منظور در اختیار داشتن توجه است.

 

از اسلاید استفاده کنید و دقیق تیتر برگزینید

اسلاید کمک می کند که مخاطب با شما در سیر و صعود کار باقی بماند. به هر حال در روند سخنرانی لحظاتی پدید می آید که هر چند کار جذاب باشد، فرد بدون اختیار در گذشته ی خود سفر می کند یا به دلایلی ذهنش به خارج از فضای سخنرانی منتقل می شود. اگر یک اسلاید تر و تمیز و حرفه ای داشته باشید که با تیترهای دقیق و مشخص تجهیز شده، کار راحت است، به مجردی که مخاطب بخواهد به خط باز گردد، صفحه را نگاه می کند و کار تمام است، او در ادامه ی سخنرانی شما را همراهی خواهد کرد.

 

آن ها را بیش از اندازه تغذیه نکنید

این یک اصل کلی است، هر چه زیاد شود ارزش خود را از دست می دهد. در نتیجه، سخنرانی خود را طوری تمام کنید که مخاطب هنوز دوست داشته باشید مطلب بشنود و از اتمام کار افسوس بخورد. تنها راهی که در تمام طول سخنرانی توجه مخاطب را به شکل حداکثری در اختیار داشته باشید همین است و بس. اما پیدا کردن زمان مناسب، امری است که تا اندازه ای نیاز به تجربه دارد و کم کم آن را خواهید آموخت.

 

اجازه دهید آن ها هم احساس شما را لمس کنند

اگر این مطلب را تا به اینجا ادامه داده اید، یعنی فردی هستید که واقعا می خواهید خوب سخنرانی کنید و در اختیار داشتن توجه مخاطب برایتان اهمیتی والا دارد. به همین خاطر، ما هم رو دربایستی را کنار می گذاریم و به فارسی عامیانه، بی پروا می گوییم، چه سخنران یک تالار چند صد نفری باشید و چه در یک روز کاری جلسه ای را اداره کنید، در گام اول، مخاطب شما را دوست ندارد (البته اگر از قبل شهرت و محبوبیت نداشته باشید)، زیرا شما فردی هستید که آن بالا است و او پایین نشسته و گردنش را به سمت شما قرار داده. در نتیجه، اگر می خواهید با شما دوست شود، باید در عین حالی که شخصیت خود را حفظ می کنید، با او صمیمی برخورد کنید و به او (آن ها) نشان دهید سخنران بودن مطلب فوق العاده ای نیست، احتمال دارد شما در موضوعی دیگر مخاطب شوید و او برای شما سخنرانی کند.

برای این مهم، کافی است همین مطالبی که درمقاله ی اخیر تهیه شده است را مد نظر داشته باشید و مولفه های ارائه شده را به کار ببندید، اطمینان داشته باشید گام گذاشتن در یک مسیر علمی و امتحان پس داده، با نتیجه ی دلخواه همراه خواهد بود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط -سخنرانی

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز دیدگاهی بیان نشده است

ارسال دیدگاه

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
نظرات کاربران
صبا نظری را ارسال کرده است در :زیر و بم یک مذاکره تجاری موفقیت آمیز
کاربردی بود و استفاده کردم . ممنون
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:23
مریم نظری را ارسال کرده است در :از فن بیان مذاکره چه می دانیم؟ (37)
بسیار کاربردی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:19
جمشید نظری را ارسال کرده است در :تکنیک ‌های مذاکره برای گفتمانی تاثیرگذار
مطالب مفیدی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 10:00

با اعتماد خرید کنید

logo-samandehi logo-samandehi

با خیال راحت خرید کنید

تا کنون بیش از ... نفر را آموزش داده ایم.

شما هم به جمع ما بپیوندید.

درباره ما

من احمد انصاری هستم
نویسنده مدرس و مشاور
اصول مذاکره و مهارتهای ارتباطی
پاسداران ، بلوار کاوه ، نبش دولت
شماره تماس :      ۰۹۳۳۱۱۱۷۱۹۹
شماره دفتر یک : ۰۲۱۸۸۸۸۳۸۳۸
شماره دفتر دو :    ۰۲۱۲۲۷۷۱۰۴۶
ایمیل : info@ahmadansari.com
 

شبکه های اجتماعی

احمد انصاری

hi