چگونه دیگران را در مقابل خواسته هایمان متقاعد سازیم؟

متتقاعد کردن دیگران خودش به نوعی یک هنر است. بدین منظور که شما به حدی در بیان صریح و توانمند هستید، که با رعایت نکات مهم در سخنرانی، می توانید خواسته خود را به یک پیشنهاد مهم تبدیل نمایید که نتیجه‌ی مثبتی هم برایتان به بار می‌آورد. از این رو متقاعد کردن دیگران، یکی از توانمندی های مهم است که نشان می دهد شما فن بیانی خوبی دارید و به روش هایی که تاثیرگذار است کاملا مسلط و مصمم هستید. حال مقاله ما در رابطه با کسانی می باشد که در هنگام برقراری ارتباط موثر، دچار نگرانی و اظطراب می شوند، به عنوان مثال برای اینکه در یک کنفرانس سخنرانی کنند، صدایشان می‌لرزد و نمی‌توانند بر روی کلماتی که می‌گویند تمرکز کنند، اینها مواردی است که باعث می شود نه تنها شما بلکه مخاطبان شما نیز احساس رضایتمندی نداشته باشند و در نتیجه یک ارتباط موثر رخ نخواهد داد. ما در این مقاله قصد داریم مهمترین روش‌ها را در متقاعد ساخت دیگران در مقابل خواسته هایتان را برایتان ارائه دهیم.

چرا باید دیگران را متقاعد کنیم؟
ما دیگران را متقاعد می کنیم تا بتوانیم ارتباط اثر بخش و تاثیرگذاری با آنها برقرار نماییم. ما برای رسیدن به موفقیت های اجتماعی و شغلی بایستی روی دیگران نفوذ داشته باشیم تا به اهداف مهمی که در زندگی برایشان برنامه ریزی کرده‌ایم برسیم. به همین دلیل است که برای اینکه در زندگی فردی موفق و اجتماعی باشیم، باید بتوانیم راههای متقاعد کردن دیگران را بیاموزیم و در همه حال از آن روش‌ها در جهت موفقیت و پیشرفت خودمان در زندگی استفاده نماییم.

ارتباط موثر برقرار نمایید!
گام اول شما، برای اینکه موفقیت خود را در آینده تضمین کنید، این است که ارتباط موثری برقرار نمایید و به اندازه کافی از علم کلامی و گفتاری آگاه باشید. چرا که شما بایستی آنقدر توانمند باشید که بتوانید از طریق ارتباط کلامی و گفتاری و چشمی که با مخاطب برقرار می کنید آنها را در جهت پیروی کردن از آن دسته پیشنهاداتی که دارید، متقاعد کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم روی مهارت های ارتباطی خود توجه کنید تا بتوانید سرنوشت خودتان را تضمین نمایید.

درک کردن و فهمیدن دیگران!
آیا می‌دانستید اکثر مشکلاتی که بین افراد وجود دارد، عدم فهمیدن درست است؟ شاید امروزه یکی از جدی ترین مشکلات افراد نیز همین باشد، شما به عنوان فردی که قصد دارد در این جامعه، به خوبی زندگی کند، اولین کاری که بایستی انجام دهید، این است که بتوانید با مردم ارتباط موثری برقرار نمایید، باید بتوانید روی آنها تاثیر بگذارید، و این راهی ندارد جز فهمیدن درست و درک کردن آنها. زمانیکه فردی این احساس را داشت که شما او را درک می کنید و حرف‌هایش را می فهمید، آنگاه موفق شده‌اید روی او تاثیر بگذارید، حال همه چیز تحت فرمان شما می‌شود و می‌توانید به گونه‌ای درست پیشنهادات و حرف هایتان را به او بزنید و متقاعدش کنید.
خوب گوش دهید!
یکی از ارکان یک ارتباط موثر، این است که به صحبت های طرف مقابل خود، خوب گوش کنید. خوب گوش کردن به این معنی است که با علاقه به حرفهایش گوش دهید، نگاهتان به او باشد و در لا به لای حرف هایش واکنشی مبنی بر اینکه هنوز کاملا حواستان به حرف هایش است نشان دهید.

خوب حرف بزنید!
خوب حرف زدن خودش مهمترین بخش از ارتباط برقرار کردن است. اگر شما نتوانید خوب صحبت کنید و ارتباط موثری با دیگران برقرار نمایید، در اینصورت نمی‌توانید روی اهداف خود برنامه‌ریزی کنید و به موفقیت‌های شغلی برسید، زمینه تمام موفقیت های شغلی ارتباط برقرار کردن است، اینکه شما دیگران را متقاعد به پذیرفتن خواسته هایتان کنید. ارتباط برقرار کردن تنها به معنی صحبت کردن نیست، باید اصولی و به دنبال کسب هدفی باشد. از این رو قواعد بازی را بدانید، به عنوان مثال سخنان خود را در یک الی دو جمله کوتاه طبقه بندی کنید و به مخاطب بگویید، تا او نیز وقت کافی برای ارزیابی حرف ها و نتیجه‌ی خود داشته باشد. یادتان باشد یک ارتباط موثر به دو روش مهم بستگی دارد:
1-سخنان شما بایستی با یک هدف معین و مشخصی گفته شود.
2-نحوه‌ی رفتار و از همه مهمتر صحبت شما بایستی به گونه ای باشد که دیگران را متقاعد نماید.

رابطه‌ی خود را با دیگران گسترش دهید!
به دیگران و حرف‌هایشان خوب گوش دهید و نقش یک شنونده‌ی خوب را برایشان بازی کنید، زمانیکه آنها احساس می کنند شما با اشتیاق حواستان به حرفهای آنهاست، تمایل بیشتری به ارتباط با شما خواهند داشت، از طرفی باید از جملات و کلماتی در جملات خود استفاده نمایید که تاثیرگذار باشند و مخاطب را به گوش دادن و تمایل، ترغیب کند. در واقع شما باید بتوانید با نکات مهمی که در نوع رفتار، نوع صحبت و نوع گوش دادن شماست، ارتباط خود را با مخاطب گسترش دهید، تا بتوانید روی آنها تاثیر داشته و به اهداف خود برسید.

 

1 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام
  ما به همراه یک گروه از متخصصین
  حوزه وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران را لانچ
  کردیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید خوشحال می
  شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *