استراتژی مهم در مذاکره

ما در دنیایی زندگی می کنیم که تقریبا برای بدست آوردن هر چیزی، بایستی یک ارتباط هر چند کوچک برقرار کنیم، حال فرض کنید، شما به عنوان یک مدیر برتر شرکت، بایستی در طول یک ماه، دو الی سه مذاکره ی مهم را برقرار نمایید. چرا که رشد و پیشرفت شرکت خود را در موفقیت آن مذاکره ها می بینید، از این رو تمام تمرکز شما بر روی چگونه داشتن یک مذاکره موفق خواهد بود. مذاکره مهم است و از همه مهمتر چگونه برپایی آن است که در نهایت می تواند به شما احساس امنیت و پیروزی بدهد. برای پیروزی در یک مذاکره عوامل تاثیرگذار متعددی وجود دارند، که هر یک به نوبه خود در به ثمر رسیدن تلاش هایتان اهمیت ویژه ای را دارند، این نکات می تواند از یک لبخند پر قدرت در ابتدای مذاکره شروع شود تا یک برنامه ریزی منسجم که افراد طرف مقابلتان با دیدن آنها به نوعی، به شما اعتماد لازم را برای بستن قرارداد داشته باشند. ما نیز بر اساس اهمیت این موضوع، برآن شدیم تا بهترین نکته ها را در قالب 5 استراتژی مهم در مذاکره برایتان ارائه دهیم. پیشنهاد ما به شما اینست با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا هر آنچه که مربوط به داشتن یک مذاکره مهم می باشد را بیاموزید و به هدفتان برسید.

1- برنامه ریزی داشته باشید!
اولین استراتژی مهم شما در یک مذاکره موفق این است که از اول تا انتهای موضوع و هدف خود را بدانید و به آن مسلط باشید. بری اینکار، شما به یک سیستم و یا حتی به یک دفترچه نیازمندید تا پله پله ی موارد قابل بحث در مذاکره را برای خود ترسیم کنید، آنگاه بایستی هر آنچه را که می نویسید با دلیل و مدرک برای خودتان به اثبات برسانید، آیا می دانید هر چقدر به موضوعات خودتان به شیوه ای غیر مستقیم، مسلط باشید، تا چه حد مثمر ثمر خواهد بود؟! منظورمان اینست که هر یک از مراحلی که قرار است به طرف مقابل بگویید را خارج از چارچوب نوشتاری عنوان نمایید. مثلا برای شروع حتما از گفتن یک داستان شروع کنید. حرفهایتان را در همین سبک به مخاطب بگویید و در میان داستان، به کیفیت و مزایایی که محصول شما می تواند برای آن افراد داشته باشند را عنوان کنید. شک نکنید که سوالات آنها در مورد محصول شما به میان می آید و دیگر مسیر گفتگوها به همان لاینی خواهد آمد که هدف شما بوده است.

2- اشتباه خود را بپذیرید ولی کوتاه نیایید!
انسان‌ها همیشه اشتباه می‌کنند، حال شما نیز ممکن است در حین مذاکره ناگهان دچار اشتباهی شوید، اصلا مهم نیست، هر چقدر که یک مدیر موفقی باشید و هر چقدر که یک سخنران حرفه‌ای باشید، باز امکان اشتباه وجود دارد، منتها بایستی خیلی هوشمندانه آن را اصلاحش کنید و با تعریف یک موضوع جالب و خنده دار، ذهن افراد را دوباره به مسیر موردنظر خودتان بکشید.

3- معجزه ی ابراز احساسات را دست کم نگیرید!
برای داشتن موفقیت‌های بزرگ بایستی صادقانه ولی زیرکانه، احساسات خود را بیان کنید، باید بتوانید از پس هر سوالی از جانب مخاطب بربیایید تا به همه چیز اشراف داشته باشید، سعی کنید برای اینکه یک مذاکره حرفه‌ای را پشت سر بگذارید، خودتان را جای طرف مقابل بگذارید، صمیمانه رفتار کنید ولی حرفهایتان را قاطعانه عنوان کنید تا هم به شما احساس نزدیکی داشته باشند و هم روی حرف ها و پیشنهادات شما حساب کنند.

4- سخنرانی را تمرین کنید!
سخنرانی را می‌توان با تکنیک‌های موثر و کارآمد فرا گرفت، استعداد شاید تنها 10 درصد را تشکیل دهد ولی چیزی که موثر است، اینست که بتوانید با تمرین کردن، راه و روش یک مذاکره و سخنرانی موفق را بیاموزید تا بتوانید به راحتی به تمام اهداف خود دست یابید.

 

5- دیگران را به روش موثر متقاعد کنید!
از جمله کار مهمی که باید انجام دهید، در کنار رعایت تمام نکات بالا، این است که بتوانید از هر راهی که شده ذهن افراد را بدست خود گیرید و با سخنانی محکم و با دلیل و منطق، آنها را نسبت به پیشنهادی که دارید متقاعد سازید. گاهی اوقات میبینید که مخاطب شما در فکر و نگرانی موضوع جانبی دیگری است که تا آن برایش حل نشود، نمی‌تواند به پیشنهاد شما فکر کند، از این رو بایستی آنقدر باهوش باشید که با یک تکنیک هوشمندانه هم ذهنیت او را از آن نگرانی خلاص سازید و هم به هدف خودتان برسید. از این رو سعی کنید به هر نحوی که شده با برقراری یک ارتباط درست و اصولی، دیگران را به روش های معقول متقاعد سازید.
کلام آخر
داشتن یک مذاکره موفق، مستلزم رعایت این 5 استراتژی مهم و ضروری می باشد که شما بایستی با عمل به این موارد یک ارتباط و مذاکره موفق را پشت سر بگذارید و به هدفتان برسید. از اینکه تا این بخش از مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *